FUNDACJA

Fundacja Katarzyny Kozyry została założona w czerwcu 2012 roku w Warszawie. Głównym zadaniem Fundacji jest działanie na rzecz dobra publicznego w zakresie kultury i sztuki. Chcemy przyczyniać się do rozwoju lokalnego oraz ponadregionalnego poprzez uświadamianie, kształcenie oraz umacnianie społecznych potrzeb kulturalnych. Swoje cele realizujemy prowadząc działalność producencką, wystawienniczą, edukacyjną, archiwizacyjną oraz wydawniczą w Polsce i zagranicą. 

Spośród innych fundacji zajmujących się sztuką współczesną, nasza wyróżnia się tym, że koncentrujemy swoje działania na wspieraniu aktywności kobiet w obszarze kultury i sztuki, podejmując się projektów o znaczącym wymiarze społecznym oraz artystycznym. Stawiamy na wydarzenia interdyscyplinarne, wielowymiarowe, prowokujące do dyskusji różne środowiska, poszerzające jej pole i mnożące perspektywy.

Celem Fundacji jest prowadzenie dialogu, budowanie relacji i przełamywanie stereotypów w sposobie myślenia o sztuce. Opierając się na doświadczeniu Katarzyny Kozyry, Fundacja rozpowszechnia jej ideę przez dokumentację i wspieranie działań zarówno wspomnianych artystek, jak i samej Kozyry.

ZESPół

Julia Leopold

Julia Leopold

MANAGER ARCHIWUM & ZAPYTANIA

Hanna Wróblewska

Hanna Wróblewska

RADA NADZORCZA

Janina Hobgarska

Janina Hobgarska

RADA NADZORCZA

Dorota Szwarcman

Dorota Szwarcman

RADA PROGRAMOWA

Leonida Kovač

Leonida Kovač

RADA PROGRAMOWA

Artur Liebhart

Artur Liebhart

RADA PROGRAMOWA

Magdalena Środa

Magdalena Środa

RADA PROGRAMOWA

Pasquale Plastino

Pasquale Plastino

RADA PROGRAMOWA

PARTNERZY

Od początku swojej działalności współpracowałyśmy z wieloma instytucjami i muzeami w Polsce oraz zagranicą: Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Warszawa, Muzeum Narodowe, Warszawa, Kulturhuset, City of Stockholm Cultural Department, Sztokholm, Kunstsammlung Nordrhein Westfalen, Düsseldorf, Three Shadows Photography Art Centre, Pekin i in.

Zaufali nam także: Planete+ Doc Film Festival i Against Gravity, Spielart Festival, Monachium, "Anares" Association Bulstat, Sofia Queer Forum, Sofia, Stowarzyszenie Kongres Kobiet, Warszawa, Fundacja Feminoteka, Warszawa, Postmasters Gallery, Nowy Jork, The Naggar School of Photography, Media, New Music, Visual Comm. and Phototherapy in Musrara, Jerozolima, Atlas Sztuki, Łódź, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie oraz FILIGRAN TRAEGERSYSTEME GmbH Co. KG. i in.

KONTAKT

Fundacja Katarzyny Kozyry (eng. Katarzyna Kozyra Foundation)
ul. Bukowa 12
02-708 Warszawa
Polska
foundation@katarzynakozyra.pl

KRS: 0000423059
NIP: 5213632117
Regon: 146161069

ING Bank Śląski:
[transfer in PLN] PL 77 1050 1025 1000 0090 9627 8172
[transfer in EUR] PL 20 1050 1025 1000 0090 8001 1522
BIC/Swift Code: INGBPLPW

ING Bank Śląski S.A.
ul. Sokolska 34 
40-086 Katowice

WSPARCIE

Zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie nam 1% podatku. Wszystkie wpłaty przekażemy na realizację celów statutowych. Chcemy się rozwijać w przyjętym przez nas kierunku, wypełniając niszę na mapie kulturalnej.

Więcej informacji na temat tego, w jaki sposób można wesprzeć Fundację Katarzyny Kozyry znajduje się tutaj: