FUNDACJA

Fundacja Katarzyny Kozyry została założona w czerwcu 2012 roku w Warszawie. Głównym zadaniem Fundacji jest działanie na rzecz dobra publicznego w zakresie kultury i sztuki. Chcemy przyczyniać się do rozwoju lokalnego oraz ponadregionalnego poprzez uświadamianie, kształcenie oraz umacnianie społecznych potrzeb kulturalnych. Swoje cele realizujemy prowadząc działalność producencką, wystawienniczą, edukacyjną, archiwizacyjną oraz wydawniczą w Polsce i zagranicą. 

Spośród innych fundacji zajmujących się sztuką współczesną, nasza wyróżnia się tym, że koncentrujemy swoje działania na wspieraniu aktywności kobiet w obszarze kultury i sztuki, podejmując się projektów o znaczącym wymiarze społecznym oraz artystycznym. Stawiamy na wydarzenia interdyscyplinarne, wielowymiarowe, prowokujące do dyskusji różne środowiska, poszerzające jej pole i mnożące perspektywy.

Celem Fundacji jest prowadzenie dialogu, budowanie relacji i przełamywanie stereotypów w sposobie myślenia o sztuce. Opierając się na doświadczeniu Katarzyny Kozyry, Fundacja rozpowszechnia jej ideę przez dokumentację i wspieranie działań zarówno wspomnianych artystek, jak i samej Kozyry.

ZESPół

PARTNERZY

Od początku swojej działalności współpracowałyśmy z wieloma instytucjami i muzeami w Polsce oraz zagranicą: Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Warszawa, Muzeum Narodowe, Warszawa, Kulturhuset, City of Stockholm Cultural Department, Sztokholm, Kunstsammlung Nordrhein Westfalen, Düsseldorf, Three Shadows Photography Art Centre, Pekin i in.

Zaufali nam także: Planete+ Doc Film Festival i Against Gravity, Spielart Festival, Monachium, "Anares" Association Bulstat, Sofia Queer Forum, Sofia, Stowarzyszenie Kongres Kobiet, Warszawa, Fundacja Feminoteka, Warszawa, Postmasters Gallery, Nowy Jork, The Naggar School of Photography, Media, New Music, Visual Comm. and Phototherapy in Musrara, Jerozolima, Atlas Sztuki, Łódź, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie oraz FILIGRAN TRAEGERSYSTEME GmbH Co. KG. i in.

Friends,

Katarzyna Kozyra zadedykowała wyjątkową kolekcję swoich prac,
by podziękować PRZYJACIOŁOM. Jako wyraz wdzięczności za Wasze wsparcie, możecie zostać uhonorowani fotografią wybraną spośród
18 różnych prac w sumie 29 fotografii [o wymiarach 210×297 mm wydrukowanych na papierze Hannemuhle 297×420 mm] podpisanych
i ponumerowanych przez Katarzynę Kozyrę w serii 14 prac (cyfry arabskie) oraz 6 pełnych serii (cyfry rzymskie), które odzwierciedlają życiowy dorobek artystki.

Kolekcja fotografii dla PRZYJACIÓŁ zawiera najsłynniejsze prace Kozyry takie jak Piramida Zwierząt (1993), Olimpia (1996) oraz Łaźnia (1997), za którą artystka otrzymała nagrodę honorową – jedno z najwyższych wyróżnień, jakie kiedykolwiek przyznano polskiemu artyście podczas Biennale w Wenecji. W kolekcji znajduje się również pierwsza praca artystki zaprezentowana na wystawie w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie [Hełmy] (1991), portret jej bliskiego przyjaciela
i współlokatora z Rakowieckiej, wykonany z fotografii pochodzących
z czwartego roku studiów na wydziale rzeźby w pracowni profesora Kowalskiego, z czasu w którym u artystki zdiagnozowano ziarnicę
złośliwą: Karaski w Pościeli (1992). A także najnowszy projekt Kozyry, który powstawał podczas trwających przez ostatnie 6 lat podróży Kozyry do Jerozolimy: Szukając Jezusa (2018).

KONTAKT

Fundacja Katarzyny Kozyry (eng. Katarzyna Kozyra Foundation)
ul. Bukowa 12
02-708 Warszawa
Polska
foundation@katarzynakozyra.pl

KRS: 0000423059
NIP: 5213632117
Regon: 146161069

ING Bank Śląski:
[transfer in PLN] PL 77 1050 1025 1000 0090 9627 8172
[transfer in EUR] PL 20 1050 1025 1000 0090 8001 1522
BIC/Swift Code: INGBPLPW

ING Bank Śląski S.A.
ul. Sokolska 34 
40-086 Katowice

WSPARCIE

Zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie nam 1% podatku. Wszystkie wpłaty przekażemy na realizację celów statutowych. Chcemy się rozwijać w przyjętym przez nas kierunku, wypełniając niszę na mapie kulturalnej.

Więcej informacji na temat tego, w jaki sposób można wesprzeć Fundację Katarzyny Kozyry znajduje się tutaj: